Z Ajaksem w upale

Ligowy mecz Orlików r.2010 z Ajaksem Częstochowa pozostanie w pamięci bardzo długo. Mocno nagrzane sztuczne boisko na Starzyńskiego oraz walka pomiędzy zespołami Orlika i Ajaksu, tocząca się w przenikliwym słońcu. Warunki gry dyktowała pogoda a obraz meczu zmieniał się raz na korzyść Ajaksu raz na korzyść Orlika. Początek meczu kilka okazji Orlika zakończonych strzałami jednak bez bramek. Gospodarze wykazali się większą skutecznością i po dwóch naszych błędach w 5' i 11' prowadzili 2:0. Później bardziej wyraziste okazje na bramki mieli zawodnicy Orlika. Brakowało jednak celności oraz szybszego podejmowania decyzji. W 27' bramkę kontaktową z dystansu zdobył Sienkiewicz. Jednak na przerwę schodziliśmy przy wyniku 3:1 dla Ajaksu, tracąc bramkę w 29'. Druga odsłona to szybko stracony gol w 33' i coraz lepsza gra naszego zespołu, który w 49' dzięki bramce Kmiecia wyrównał stan meczu 5:5. Kiedy wydawało się że mecz przechylimy na swoją korzyść ponieważ stworzyliśmy sporo sytuacji bramkowych, dość pechowo stracona bramka w 54' oraz kolejne w odstępach jednej minuty, dały wygraną zespołowi Ajaksu aż 9:5. Orlik grał wyrównane spotkanie. Miał dużą łatwość stwarzania sytuacji bramkowych ale też z taką samą łatwością je tracił.

Ajaks Częstochowa - Orlik Blachownia 9:5 (3:1)