Żaki zaliczyły mecze i turniej

Bardzo intensywnie na treningach i meczach minął ten tydzień piłkarzom Orlika Blachownia z rocznika 2012/2013.

Najpierw w poniedziałek pojechaliśmy do Lublińca, aby rozegrać półtoragodzinny sparing z tamtejszą drużyną Sparty.

Następnie po treningach w środę i czwartek przyszło drużynie rozegrać mecz ligowy w ramach częstochowskiej ligi Orlików E2. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Sportowej Częstochowy, z którą nie tak dawno rozegraliśmy sparing. Nasi zawodnicy rozegrali dobre i zwycięskie spotkanie strzelając 14 bramek a tracąc 7, także był to drugi zwycięski mecz ligowy. Oby tak dalej.

Z kolei w sobotę rocznik 2012 udał się do Bełchatowa na turniej Hattric Cup, w którym startowało 20 drużyn podzielonych na dwie grupy po 10 zespołów. Nasza ekipa przydzielona została do grupy a, gdzie rozegrała 9 meczy po 15 minut z akademiami piłkarskimi z różnych stron Polski. Ogólny bilans spotkań to 5 wygranych, 2 remisy i dwie porażki co jest bardzo pozytywnym bilansem, niemniej jednak gra z różnymi przeciwnikami ujawnia też różne mankamenty w grze poszczególnych zawodników jak i całego naszego zespołu jako całości. Niestety trzeba też wspomnieć, że brak sędziów podczas meczy odbijał się na atmosferze turnieju i spowodował nienajlepsze wrażenia.

Wyniki naszego zespołu:

Orlik Blachownia - Górnik Kłodawa 0:1

Orlik Blachownia - Ajaks Częstochowa 1:1

Orlik Blachownia - TMF Tomaszów Mazowiecki 2:1

Orlik Blachownia - MOSiR Mińsk Mazowiecki 1:5

Orlik Blachownia - Karkonosze Jelenia Góra 2:0

Orlik Blachownia - Łódzka Akademia Futbolu 2:1

Orlik Blachownia - GKS Bełchatów 2:1

Orlik Blachownia - AP Perełki Puławy 4:2

Orlik Blachowni - Piotrcowia Piotrków 1:1

 

Rocznik 2012 Orlika Blachownia reprezentowali:

Cierpiał Oliwier, Jachimczak Filip, Wójcik Alan, Skorupski Mateusz, Osiński Jakub, Nowak Antoni, Stobrawa Aleksander, Mikołajczyk Dominik Trener: Dawidson Grzegorz