Zmiany w drużynie seniorów

W przerwie zimowej w drużynie seniorów Orlika Blachownia doszło do kilku znaczących zmian.

Jedną z ważniejszych była zmiana na stanowisku trenera. Dotychczasowy trener Jerzy Lankamer z powodów zdrowotnych zakończył pracę trenerską a jego miejsce zajął trener Michał Jelonek.

Po rundzie jesiennej pozostali prawie wszyscy zawodnicy a z drużyną pożegnała się dwójka zawodników, którzy zmienili barwy klubowe – Przemysław Majczyna (Płomień Częstochowa) oraz Jan Kożuch (Sokół Wręczyca).

Do zespołu dołączyło i to bardzo ważne kilku młodych zawodników. Na bramce będziemy mieli 17-letniego Juliusza Pydę, który powrócił do klubu po okresie gry w Rakowie i Victorii Częstochowa. Dwójka bramkarzy Robert Drzewiecki (po operacji wiązadeł) oraz Mykhailo Aleshchenko (rekonwalescencja po urazie) powróciła do zajęć treningowych i spokojnie może wracać do odpowiedniej dyspozycji.

Do zespołu dołączył 20-letni Jakub Warocki, grający wcześniej w Stradomiu Częstochowa. Po przerwie w grze, do zajęć powrócił 19-letni Krystian Musiałczyk, który ma już za sobą występy w pierwszym zespole.

Do 16-letniego Oskara Dębskiego dołączył 16-letni wychowanek klubu Marcel Lankamer.

Do zajęć nie powrócił nadal 17-letni Daniel Szałaj, który przechodzi cały czas rehabilitację po odniesionym urazie w rundzie jesiennej.

Opaska kapitana została powierzona 20-letniemu Kacprowi Pawlakowi, co dla tak młodego zawodnika jest bardzo dużym wyróżnieniem. Widać, iż trener oraz koledzy z zespołu obdarzyli go sporym zaufaniem. Swoją postawą na zajęciach, boisku i po za nim w pełni zasłużył na przejęcie opaski kapitańskiej.

 

Trener Michał Jelonek będzie miał do swojej dyspozycji 22 zawodników.

Duże wsparcie drużynie daje najstarszy zawodnik w drużynie Marcin Klusek, do którego pasuje powiedzenie -,,czym starszy tym lepszy”, będąc cały czas podstawowym zawodnikiem. Ostatniego słowa nie powiedział drugi z najstarszych zawodników Piotr Lamik, który dalej chce wspierać drużynę. Tak samo jest z jedynym obcokrajowcem w naszym zespole Mykhailem Aleshchenko.

Sporą grupę stanowią zawodnicy w najlepszym okresie wieku do grania, to ponad dwudziestolatkowie posiadający duże doświadczenie: Drzewiecki Robert, Śledziona Paweł, Leśniczek Łukasz, Nowak Jan, Koszownik Paweł, Błaszczyk Mariusz, Trajdos Rafał, Rakus Adrian, Ratajczak Krystian.

Całość uzupełnia młodzież naszego klubu: Pawlak Kacper, Lipnicki Jakub, Próba Jakub, Warocki Jakub, Boroń Kacper, Musiałczyk Krystian, Pyda Juliusz, Szałaj Daniel, Lankamer Marcel oraz Dębski Oskar.