Orlik Cup 2019

Zapisy na XIII Ogólnopolski

Turniej Piłki Nożnej ,,Orlik CUP 2019" - rocznik 2009 

Blachownia - 16 czerwca 2019 r.

 

Wystąpią zespoły:

1. UKS Orlik Blachownia I

2. UKS Orlik Blachownia II

3. UKS Herkules Kochanowice

4. MUKS Szóstka Radomsko

5. LZS Start Lgota Wielka

6. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa

7. GKS GieKSa Katowice Filia Południe

8. Sparta Lubliniec

9. Naprzód Ostrowy

10. Stradom Częstochowa

11. OKS Olesno

12. Płomień Częstochowa

 

 

 

 

Regulamin Turnieju:

 

  1. Organizator turnieju :

Uczniowski Klub Sportowy Orlik Blachownia

Wspiera – Burmistrz i Rada Miejska w Blachowni

Wspiera – Starostwo Powiatowe w Częstochowie

  1. Cel turnieju :

Popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci oraz wdrażanie zasad fair play

  1. Termin i miejsce rozgrywania zawodów ;

Stadion OSiR Blachownia ul. Sportowa 1  16.06.2019r. (NIEDZIELA)

-przyjazd ekip od 7.45 –ceremonia otwarcia turnieju 8.30 –mecze turniejowe 9.00-15.00  -zakończenie ok.15.15

  1. Zasady uczestnictwa :

O zapisie drużyn do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń oraz dokonanie wpłaty na konto do 20 maja:

PKO BP SA  65 1020 1664 0000 3402 0193 1427

UKS Orlik Blachownia – z dopiskiem ,,Turniej Orlik Cup 2019”

oraz przesłanie potwierdzenia przelewu na e-mail : piomar14@wp.pl

W turnieju weźmie udział 12 zespołów.

- w turnieju biorą udział chłopcy z rocz.2009 i mł. i dziewczęta rocz.2008 i mł.;  - zespół składa się max. z 13 zawodników + 2 osoby opieki;

- w opłacie turniejowej 250zł: obiad (drugie danie)  i napoje oraz słodki poczęstunek dla 15 osób.

- każdy zawodnik musi posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem; -zawodnicy w czasie trwania turnieju występują ze stałym numerem wpisanym do listy zgłoszeń zespołu.

5.System rozgrywek :

-drużyny rozgrywają mecze w dwóch  grupach sześciozespołowych  ,,każdy z każdym”  czas gry 17 min. ( każdy rozegra po 8- spotkań),

- najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych A i B. Następnie zespoły z miejsc 1-3 grają ze sobą w grupie złotej a zespoły z miejsc 4-6  w grupie srebrnej (do tych grup zaliczane są wyniki uzyskane pomiędzy tymi zespołami z eliminacji).

-drużyny za zwycięstwo otrzymują 3pkt.; remis 1pkt.; za porażkę 0 pkt.

O kolejności w grupie decyduje: liczba zdobytych punktów, bezpośredni pojedynek (w przypadku więcej niż dwa zespoły mała tabelka), stosunek bramek, większa liczba strzelonych bramek, przy równej ilości rzuty karne.

Mecze rozgrywane będą na boiskach trawiastych:

-trzy boiska o wymiarach 56x26m;  -bramki 2x5m;  -czas gry 17 min.;  -piłka nr 4;

-zespoły występują w składach 6-cio osobowych + bramkarz , zmiany powrotne

-rzutach wolny - odległość zawodników broniących minimum 7 m od piłki.

-rzut karny z odległości 9 m od linii bramkowej.

-rzut od bramki: bramkarz wprowadza piłkę nogą tylko do połowy

- auty: zawodnicy wyrzucają piłę rękoma

- kary: 2, 3 minuty oraz wykluczenie (czerwona kartka) do końca meczu.

-obowiązują przepisy PZPN w pozostałych kwestiach (decyduje sędzia)

  1. Nagrody i Puchary :

Miejsca I-III dyplomy + puchary dla drużyn  + medale dla zawodników. Nagrody rzeczowe

Miejsca IV-XII dyplomy + medale dla zawodników + nagroda rzeczowa

Najlepszy bramkarz, strzelec, zawodnik  – dyplom + nagrody rzeczowe

7.Ubezpieczenie zawodników  pozostaje w gestii startujących zespołów.

8.Organizator nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione rzeczy na obiekcie OSiR-u.

  1. Za wyrządzone przez zawodników szkody organizator będzie wyciągał konsekwencje względem poszczególnych klubów.

 

UWAGA : Dopuszcza się możliwość zmian w Regulaminie przed rozpoczęciem Turnieju.

                   W sytuacjach spornych rozstrzyga organizator zawodów .

 

Informacje o turnieju na stronie klubu : www.uksorlik.com.pl

Osoba kontaktowa:

Piotr Lankamer – Tel.664743621

e-mail : piomar14@wp.pl